Türkiye’den Unblock-Us Servisi Yardımıyla Netflix Nasıl İzlenir?

Güncelleme: 05 Ocak itibariyle Netflix Türkiye dahil bir çok ülkeden izleme yasağını kaldırmıştır ve hizmet vermeye başlamıştır. Bu nedenle VPN veya Unblock-Us türü bir ek bağlantıya ihtiyacınız artık kalmamıştır. Ancak şunu belirtmek isteriz ki Netflix Türkiye yayın içeriği henüz çok az. Yine tüm Netflix içeriğine ulaşmak için Unblock-Us ve veya Unotelly türü bir bölge kısıtlaması kaldıran sisteme dahil olmanız gerekecek.


Netflix kategorilere ayrılmış bir şekilde binlerce film, belgesel, dizi, tv şovlarını izlemenize imkan veren, internet üzerinden HD kalitesinde yayın yapan bir servistir. Yayınları bilgisayardan browser ile, Android veya iOS tablet ve telefonlardan, Netflix uygulaması olan akıllı televizyonlardan, Apple TV, Chromecast, hatta oyun konsolları gibi cihazlardan seyretmek mümkün.

Netflix izlemek ilk 1 ay boyunca ücretsiz. Devam etmek istemezseniz aboneliği iptal edebiliyorsunuz.

netflix-tv

http://www.netflix.com adresine girdiğimizde aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız veya sayfa açılmayacak.

“Üzgünüz, Netflix bulunduğunuz ülkede henüz hizmet vermemekte.”

netflix-not-available

Çünkü Netflix servisi şu an Amerika başta olmak üzere belli başlı ülkelerden seyredilebilmektedir. Ancak henüz Türkiye bu listede değil. Ama bu durum sizin Netflix nimetlerinden yararlanmanız için büyük bir engel değil.

Nasıl mı? Kendimizi Netflix yayın yapılan bir ülkede göstererek.

Kendimizi başka bir ülkede internete bağlanıyor göstermenin bildiğiniz gibi bir çok yolu var. En bilinen yöntem VPN bağlantı ayarlamak. Bir çok sitede Netflix için IP Vanish benzeri VPN üyelik öneriyorlar. VPN türü bağlantılar geniş amaçlı olduklarından her ay belli bir ücret ödemek durumundasınız. Biz sadece Netflix için kullanacağımızdan bize biraz daha ucuz bir servis gerekli.

Burada Unblock-Us yardımımıza yetişmekte. Ayda VPN lerin neredeyse yarısı kadar sadece $4.99 ödeyerek kendimizi Netflix yayını yapan herhangi bir ülkede gösterebilecek DNS servisi alabiliyoruz. https://www.unblock-us.com sitesine girip Sign Up Now tıklayıp kayıt oluyoruz. Kayıt olurken ödemeyi kredi kart veya Paypal hesabımızdan yapabiliyoruz. İstersek sadece 7 günlük deneme hesap da açılabiliyor.

unblock-us-web

Unblock-Us üyeliğinden sonra ilk yapmamız gereken Unblok-Us DNS adreslerini bilgisayarımıza veya tabletimize veya izlemek istediğimiz cihaza tanımlamak. Bunu detaylı şekilde anlatan How To Setup sayfasından takip edebilirsiniz. Her işletim sistemi ve cihaz için detaylar anlatılmış. DNS adresleri direk modeme girerseniz modeme bağlı tüm cihazlar otomarik DNS tanımlı hale gelmektedir.

DNS tanımından sonra IP adresimizi Unblock Us sitemine tanıtma gerekiyor. Bu işlemi her IP adresimiz değiştiğinde tekrarlamamız gerekiyor. Bu işlem çok basit. UnblockUs sitesine hesabımızla giriş yapıp ana sayfada aşağıdaki gibi bir ekran geliyor. (DNS leri ayarlamış olduğumuzu varsayıyorum, akdi takdirde alttaki 1-2-3 yeşil bar tamamlanmamış görünür). Yeni IP adresimizi tanıtmak için turuncu alandaki “click here…..” yazan linke tıklamak.  Yine bu ekranda Netflix seyretmek istediğimiz ülkeyi de seçebiliyoruz.

unblockus-reg

Şimdi gelelim ikinci adıma, yani Netflix üyeliğine. http://www.netflix.com adresine giriyoruz ve artık bizi Netflix yayın yapan bir ülkede görecektir ve sayfa açılacaktır. Aşağıdaki ekranı veya benzerini göreceksiniz. Yapmanız gereken Start Your Free Month butonuna tıklayıp 1 aylık ücretsiz üyelik oluşturmak.

netflix-home

Karşınıza üyelik tiplerini gösteren ekran açılacaktır. Üç tip üyelikten Standard olanı tavsiye ederiz. Çünkü HD kalitesinde yayın ve aynı anda 2 farklı yerden izleme imkanı sağlıyor. Yani Aynı evde iki kişi bağlanıp izleyebildiği gibi bir arkadaşınızla ortak üyelik de yapabilirsiniz böylece. Bu üyelik aylık $9.99 fiyata mal olacaktır. Premiumda ise aynı anda 4 farklı ekrandan izleme olanağı sağlıyor.

netflix-uye1

Continue ile devam ediyoruz.

Hemen arkasından email adres ve kullanacağımız şifreyi giriyoruz. Bunları girip Register buton ile devam ediyoruz.

netflix-uye2

Son adımda ödeme bilgilerini girmemiz gerekiyor. Bize 3 alternatif sunuyor. Ancak en alttaki eğer birinden hediye gelmemişse Gift Card kullanamazsınız. Paypal seçeneğinde ise malesef Türkiye hesabından açılan ve Türkiye kredi kartı kullanan Paypal hesabı kabul etmiyor. Ya Amerika olarak yeni bir Paypal açacaksınız, ya da en üstteki seçenek olan kredi kartı yöntemi ile ödersiniz. Burada sanal bir kart kullanabilirsiniz ki tavsiye ederim.

İlk 1 ay hesaptan para çekmez ama üyelik iptal edilmezse 1 ay sonunda para çekilecektir. Her ay otomatik çekim yaparlar üyeliği kapatmazsanız veya dondurmazsanız. Merak etmeyin 3 gün kala email adresinize uyarı gönderiyorlar.

İkinci önemli konu ise Zip Code alanına kesinlikle Amerika’dan bir posta kodu yazmak gerekiyor. 90210 veya 22101 girebilirsiniz.

İyi seyirler….