ESP8266 & ESP-32s

ESP8266 İle WiFi Jammer Uygulaması

ESP8266 nedir?

ESP8266, yeni bağlantılı dünya ihtiyaçları için tasarlanmış oldukça entegre bir çiptir. Uygulamayı barındırabilmesine veya tüm Wi-Fi ağ işlevlerini başka bir uygulama işlemcisinden yönlendirebilmesine olanak tanıyan eksiksiz ve kendine yeten bir Wi-Fi ağ çözümü sunar. Yetenekli bir 160 MHz işlemci içerir ve Arduino IDE ile programlayabilirsiniz.

ESP8266, çalıştırma süresince minimal ön yükleme ve minimal yükleme ile GPIO’ları aracılığıyla sensörler ve diğer uygulama özellikli cihazlarla entegre olmasını sağlayan güçlü dahili işleme ve depolama yeteneklerine sahiptir. Yüksek derecede on-chip entegrasyonu minimal dış devreye imkan tanır ve ön uç modülü de dahil olmak üzere tüm çözüm minimum PCB alanını alacak şekilde tasarlanmıştır.

Elbette ESP8266 ile yüzlerce değişik kablosuz bağlantılı proje geliştirilebilir ancak burada sadece WiFi Jammer konusuna değiniyoruz. Başka neler yapılabilir merak ediyorsanız şuraya bir göz atın: https://hackaday.io/projects/tag/ESP8266

WiFi Jammer nedir?

Yukarıdaki özellikleri ile ESP8266 modülleri programlandığında WiFi deauth protokolü kullanarak seçilen ağdaki herhangi bir bağlantıyı veya tüm bağlantıları ağdan koparabilir. Yani seçilen WiFi ağını tek bağlantı bazında veya tümden kullanılamaz hale getirebilir. Bu makalemizde https://github.com/spacehuhn/esp8266_deauther sitesinde anlatılan şekilde ESP8266 ile bu işlemi nasıl yaparız bakacağız.

Uyarı: Bu uygulamayı sadece kendinize ait WiFi cihazlarınız üzerinde test etmek için kullanın. Kendinize ait olmayan başka WiFi cihazlar ve WiFi yayınlar üzerinde bu uygulamayı denemeniz suç teşkil edebilir. Bu projenin ticari veya test amacı dışında kullanımı kesinlikle yasaktır. Aksi takdirde bu site veya ilgili yazarları sorumluluk kabul etmez.

WiFi Jammer nasıl yapılır?

Gerekli şeyler

  • Resimdekine benzer USB bağlantıya sahip ESP8266 modülü (N11, Robotkutusu, Aliexpress gibi yerlerden alınabilir)


Adım 1- Arduino IDE ayarlamaları

İndirdiğiniz Arduino IDE uygulamasını yükleyin ve çalıştırın. Aşağıdakine benzer ekran açılacaktır.

Dosya > Tercihler bölümüne gidin ve aşağıdakini Ek Devre Kartları Yöneticisi URL’leri bölümüne yazın. (MacOS da bu bölüm Arduino > Preferences bölümündedir.)

http://arduino.esp8266.com/stable/package_esp8266com_index.json

İnternet bağlantınızın olduğunu kontrol edin. Sonra Araçlar > Kart > Kart Yöneticisi bölümüne girelim. Üst arama kısmına esp8266 yazıyoruz. Listede ESP8266 çıkacaktır. Sürüm numarasından 2.0.0 seçiyoruz (üst sürüm seçmeyin) ve Kur ile yüklemeyi tamamlıyoruz. İnternetten ESP8266 kartı ile ilgili bilgiler indirilecektir. 10-15 saniye sürer indirme işlemi ve kurma işlemi. Yanında INSTALLED yazdığında yükleme tamamlanmıştır. Ekranı kapatabilirsiniz.


Adım 2-

Windows sistemlerde Dosya > Tercihler menüsüne tekrar giriyoruz.

MacOS X sistemlerde bu bölüm Arduino > Preferences menüsündedir

Açılan ekranda yukarıdaki resimde görüldüğü üzere işaretli sol alttaki preferences.txt yazan yere tıklayın. Dosya yöneticisinde o klasör açılacaktır.

Şimdi Arduino IDE uygulamasını kapatın.

Daha sonra açılan o klasörden aşağıdaki alt klasörlere girin.

packages > esp8266 > hardware > esp8266 > 2.0.0 > tools > sdk > include

O klasör içinde bulunan user_interface.h dosyası üzerinde sağ tıklayıp seçeneği ile WordPad seçip açın ve en alta inip #endif den önce boşluk açıp aşağıdakini yapıştırıp dosyayı kaydedin. (Notepad ile açınca satırlar karışık açılır)

typedef void (*freedom_outside_cb_t)(uint8 status); 
int wifi_register_send_pkt_freedom_cb(freedom_outside_cb_t cb);
void wifi_unregister_send_pkt_freedom_cb(void);
int wifi_send_pkt_freedom(uint8 *buf, int len, bool sys_seq);

O kılasörü gösteren Dosya Yöneticisi ekranını kapatmayın. Sonraki adımlarda tekrar kullanacağız.


Adım 3-

Aşağıdaki linke tıklayıp Arduino ile programlayacağımız kodu indirin ve ZİP dosyayı masaüstüne açın.

İndir “Çeşitli Uygulamalar” esp8266_deauther-master.zip – 711 defa indirildi – 1 MB

Açtığınız kılasöre girip /esp8266_deauther-master/skd_fix/ kılasörüne geçin ve

  • ESP8266WiFi.cpp
  • ESP8266WiFi.h

dosyalarınının ikisini de Shift tuşu basılı işaretleyip Ctrl+C beraber basıp (veya fare sağ tuşa basıp Kopyala seç) kopya yapıyoruz.

Daha önce açık tutuğumuz Dosya Yöneticisi ekranına geçip aşağıdaki kılasörü seçiyoruz ve Ctrl+V veya fare sağ tuşa basıp Yapıştır seçerek bu iki dosyayı o kılasör içine kopyalıyoruz. Üzerine yazma uyarısı alırsanız Evet deyip üzerine yazın. (Dosya Yöneticisi ekranını kapatmışsanız Adım-2 deki şekilde tekrar açın)

packages > esp8266 > hardware > esp8266 > 2.0.0 > libraries > ESP8266WiFi > src

Dikkat edin ESP8266 olarak bir çok kılasör göreceksiniz. ESP8266Wifi olanı seçeceksiniz.


Adım 4-

Şimdi tekrar ZIP dosyayı açtığımız kılasöre gidiyoruz ve /esp8266_deauther-master/esp8266_deauther/ kılasörü içine giriyoruz

Açtığınız klasörün içindeki esp8266_deauther.ino dosyasına çift tıklayın. Otomatik olarak Arduino IDE açılacaktır. Açılmazsa Arduino IDE manuel çalıştırıp Dosya > Aç ile bu dosyayı açın.


Adım 5- Uygun Arduino Board seçimi

Şimdi Araçlar > Kart menüsünde sağa açılan seçeneklerden önce NodeMCU 1.0 seçin. Çalışmazsa Generic ESP8266 Module seçebilirsiniz.

Sonrasında Araçlar > Programlayıcı menüsünden Arduino as ISP seçin

USB kablo ile ESP8826 cihazı bilgisayarınıza takın. İlk defa taktığınızda cihazı tanıtan sürücüler yüklenmeye çalışılacaktır. Bekleyin, hazır olduğunda Araçlar > Port bölümünden cihazın bağlı olduğu portu seçin.

Yukarıdaki resimde görüldüğü üzere cihaz COM6 da takılı görünüyor ve biz onu seçtik. Sizde COMx farklı bir rakam olabilir. MacOS ve Linux sistemlerde aşağıdakine benzer port ismi farklı olacaktır.

Eğer fiyat olarak daha ucuz olan CH340/341 tipi seri denetleyicili ESP8266 almışsanız gerekli şeyler bölümündeki CH340 sürücüyü indirip onu kurun.


Adım 6- Kodları derleyip ESP8266’ya yükleme

Bu adımda artık herşey hazır, kodları derleyip ESP8266’ya yükleyebiliriz. Yapacağınız aşağıdaki resimde gördüğünüz ok tuşuna tıklamak. Arduino IDE kodları derleyip ESP8266’ya gönderecektir. Bu işlem 15-20 saniye kadar sürer. Yükleme esnasında alt kısımda yükleme göstergesi nokta ilerleyecektir ve ESP8266 üzerindeki mavi LED yanıp dönecektir. İşlem bitince LED söner.


Nasıl kullanılır?

ESP8266 ile WiFi Jammer cihazınız hazır durumda eğer üstteki yönergeleri tam yapmışsanız. Şimdi ESP8266 cihazı çalıştırmak için USB kablo ile ya bir powerbank veya bilgisayarınızın USB portuna takın.

Sonra bilgisayarınızdan WiFi ağları listeleyin. Bağlanacağız ağ ismi: pwned  şifresi: deauther olacaktır.

Bağlantı sonrası hangisinden bağlanmışsanız bilgisayar veya cep telefonunuzdan internet tarayınızı (Chrome, IE, vs) açın ve adres kısmına 192.168.4.1 girin. Çıkan uyarı ve bilgilendirmeyi kabul edin.

Settings kısmında mevcut bağlantı adı ve şifresini değiştirebilirsiniz.

APs bölümü etraftaki WiFi yayınları taramak ve seçmek için kullanılır. SCAN’a tıklayın ve bekleyin. Liste çıktığında kendinize ait olan WiFi ağını SELECT ile seçin (Hatırlatma: Başkasına ait WiFi ağlarda işlem yapmak bu projenin amacı dışındadır.)

Attacks kısmı ise çşitli atakların yapılabileceği bölümdür.

  • Deauth: Seçilen WiFi ağ ve Stations kısmında seçtiğiniz bağlantı cihazlarının bağlantılarını kaldırır ve ESP8266 aktif olduğu sürece bağlanmalarına izin vermez. Durdurmak için DESELECT yapın.
  • Beacon: Etrafa sahte onlarca WiFi ağ yayını gösterir. Öncelikle alt bölümde manuel tek tek isimleri verebileceğiniz (ADD) gibi rastgele (RANDOM) isimlerde yapabilirsiniz. CLONE ile mevcut ağın onlarca klonunu yayınlarsınız.

Detaylı kullanımı anlatan videoyu izleyiniz https://www.youtube.com/watch?v=r5aoV5AolNo

 

 

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Add Blocker uygulamanızı bu site için devre dışı bırakın. Rahatsız edici bir reklam uygulamamız yoktur. Please turn the Add Blocker off as you may see there is no annoying ads in the blog.