Facebook

Facebook Messenger İle Satranç Oynamaya Ne Dersiniz?

Facebook mobil cihazlar üzerinde kontak listenizde olan kişilerle konuşmanız için Messenger uygulamasını zorunlu tutmaktadır.

Bağlantıda olduğunuz kişilerle can sıkıntısında kullanabileceğiniz bir Messenger özelliğini tanıtmak istiyoruz. Uygulamanın içine bir satranç oyunu gizlenmiştir. Oyunu aktif etmek için yapmanız gereken aşağıdaki komutu konuşma penceresine yazmak

@fbchess play (siyah veya beyaz taşlar rastgele verilir)

@fbchess play white (beyaz taşları seçmek için, siyah için @fbchess play black)

Bu komutla beraber ekranda satranç tahtası belirecektir. İlk kimin oynayacağını size bildirecektir. Yardıma ihtiyaç olduğunda @fbchess help yazarsanız gerekli oyun bilgileri gösterilecektir.

Hamle yapmak için taşın ingilizce baş harfi büyük ve oynanacak hamle girişi yapılmalıdır.

facebook-chess

Şah için K, vezir için Q, fil için B, at için N, piyon için P, rok yapmak için R harfi ile beraber oynanacak yerin koordinatı girilecek.

Örneğin ilk hamle piyon d4 oynamak için @fbchess Pd4 girin.

Oynamak için mobil uygulamayı kullanmak zorunda değilsiniz. Normal bilgisayardan facebook sayfasından da oynanabiliyor. Normalde internette daha kolay online satranç oynama imkanınız var ama bu Messenger özelliği de kullanılabilir.

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Add Blocker uygulamanızı bu site için devre dışı bırakın. Rahatsız edici bir reklam uygulamamız yoktur. Please turn the Add Blocker off as you may see there is no annoying ads in the blog.