Facebook’da Bir Bağlantının Gizlenmiş Arkadaşlarını Nasıl Görebilirsiniz?

Güncelleme: Bu eklenti son güvenlik güncellemelerinden sonra artık çalışmamakta ve Chrome mağazasından kaldırılmıştır.


 

Facebook üzerinde bildiğiniz gibi kişisel gizlilikle alakalı bir çok ayar var. Bunlardan bir tanesi de eklediğiniz arkadaşları diğer bağlantılarınıza göstermemek. Eğer arkadaş listenizi diğer arkadaşlarınızdan gizlemiş iseniz sadece sizinle ortak arkadaşlıkları olanları görebilirler sizin profil ayarınıza girdiklerinde.

Elbette bazı arkadaşlarınızın gizlenmiş arkadaş listesini merak ediyor olabilirsiniz. Bunun bir yöntemi bulunmaktadır. Arkadaş listesi gizlenmiş bir arkadaşınızın listesini görmek için aşağıdaki işlemleri yapınız.

  • Bilgisayarınızda yoksa Chrome internet tarayıcıyı yükleyin.
  • Chrome tarayıcıyı açıp buraya tıklayıp Facebook Friends Mapper eklentisini yükleyin.

fb-friend-finder

  • Yüklemeden sonra Facebook‘a giriş yapın
  • Arkadaş listesi gizlenmiş bir arkadaşınızın profiline girin. Üst tarafta aşağıdaki resimdeki gibi (Reveal Friends) yazısı eklenmiş göreceksiniz. Ona tıklarsanız gri bir ekran içinde gizli arkadaş listesi yüklenecektir. Listede gerçek isimleri değil ama facebook isim uzantılarını göreceksiniz. Herhangi birine tıkladığınızda onun profil sayfasına girebileceksiniz.

fb-reveal-friend

Not: Bu Chrome eklentisi Chrome eklenti mağazasından kaldırılmıştır. Bu eklentiyi bulduğumuzda buraya tekrar ekleyeceğiz.