Giving Assistant Uygulaması İle Alışveriş Sitelerinden Geri Ödeme Alın

Eğer sizde internet alışveriş meraklılarından biriyseniz hem alışveriş yapıp hem de ödediğiniz paranın bir kısmını tekrar geri almak ister misiniz?

Günümüzde Türkiye’de kullanılan AvantajX türünden popüler geri ödeme sağlayan aracı kuruluşların olduğunu zaten duymuş olabilirsiniz, ancak gün geçtikçe büyüme kaydeden ve global alışveriş mağazalarından farklı yüzdelerde ama cazip geri ödeme oranlarıyla dikkat çeken Giving Assistant uygulamasını tanıtmak isteriz. Popüler olmasından dolayı yatırımcılardan destek almaktadır. (Bkz: $2.9 milyon yatırım detayları)

Malesef ki bu yazıyı yazdığımız dönemde Türkiye‘den herhangi bir mağaza ile anlaşamamışlar. Burayı özellikle Aliexpress, Banggood, Gearbest, Ebay, Godaddy türü sitelerden alışveriş yapan kişilere tavsiye ediyoruz. Bugün itibariyle 2744 farklı mağaza ile anlaşmaları var. Örnek geri ödeme yüzdeleri:

  • Aliexpress %6
  • Banggood %7
  • Gearbest %1
  • Godaddy %15
  • Ebay %1

Nasıl çalışıyor?

Giving Assistant uygulaması bilgisayarınızdan  Chrome veya Safari internet tarayıcınız ile beraber eklenti yükleyerek kullanıyorsunuz. Firefox tarayıcı desteğinin yakında geleceği bildirilmiştir.

Giving Asssistant eklentisini tarayıcınıza kurmak için aşağıdaki adımları takip edin.

Adım 1- Siteye giriş

 Chrome veya Safari internet tarayıcınız ile;

https://givingassistant.org/?rid=2p9v3H1yWY referanslı linke tıklatıp Giving Assistant sitesine girin. Bu referans kodu ile kayıt olduğunuzda size otomatik olarak $5 hesabınıza eklenmiş olarak başlayacaksınız. $5’lık başlangıç kredinizi aktif etmek için $0.99 değerinde bir geri ödemeyi hak etmiş olmanız gerekiyor. Bu durumda Aliexpress örneğinde toplam $16.50 değerinde siparişe ($16.50 x %6 = $0.99) ulaştığınızda $5 + kazandığınız geri ödemeyi hesabınıza isteyebiliyorsunuz.


Adım 2- Eklenti yüklemek

Sitede sağ üstte göreceğiniz Button linkine tıklayın.

Açılan ekranda GET THE BUTTON butonuna tıklayın.

Tıkladığınızda Chrome ekranında üst tarafta aşağıdaki ekran açılır. Uzantı Ekle tıklayıp yükleme işlemini bitirin. (Safari‘de ise eklenti bilgisayarınıza indirilecektir. İndirişlen eklentiye tıkladığınızda Safari’ye kurulum tamamlanır.)

Sonrasında aşağıdaki gibi Chrome tarayıcınızda adres satırının sağında Giving Assistant simgesini göreceksiniz. Safari‘de adres satırında soldadır.


Adım 3- Hesap yaratmak

https://givingassistant.org/?rid=2p9v3H1yWY referanslı linke tıklatıp Giving Assistant sitesine girin. Sitede ana sayfada bir çok alışveriş sitesinin bağlantılarını göreceksiniz. Herhangi birine tıklayın, örneğin Aliexpress kutusuna. Aşağıdaki gibi Aliexpress’le ilgili avantajların listelendiği sayfayı göreceksiniz.

Sağdaki yeşil Cach Back kutusunda EARN NOW butonuna tıklayın ve üyelik ekranı açın aşağıdaki gibi.

Burada hızlı olması açısından Facebook hesabınız varsa o bilgileri kullanıp üyelik açabilir, isterseniz kendi belirleyeceğiniz e-posta ve şifre ile üyeliği tamamlayabilirsiniz. Üyelik bu kadar basit. Sonrasında sağ üstteki Giving Assitant simgesine dokunduğunuzda artık giriş yapmış ve tarafımızdan hediye edilen $5‘lık bakiye ile para biriktirmeye başlayacaksınız.


Adım 4- Hesap detay bilgilerini tamamlamak

SETTINGS linkine tıklayıp açılan ekrandan adınızı, soyadınızı ekleyip, alt kısımdan ödemeyi almak istediğiniz yöntemi seçeceksiniz. Şu anki seçenekler Paypal ve Ödeme çeki.  Alternatif olarak bakiyenizi bir yerlere bağış yapabiliyorsunuz.

Çek olarak isterseniz 3 aylık periyod sonunda 30 gün bekleyip öyle alabiliyorsunuz ama Paypal daha hızlı olmasına rağmen Türkiye’de Paypal kullanamadığınızdan başka bir ülke üzerinden hesap oluşturma seçeneğini kullanabilirsiniz. (Başka bir ülkeden Paypal nasıl açılır?)


Adım 5- Alışveriş sitelerinde İndirim aktif etmek

Bundan sonra tek yapacağınız basit işlem Giving Assistant tarafından deseklenen herhangi bir alışveriş sitesine girmek. Örneğin www.banggood.com sitesine girelim. Site açıldığında hemen sağ üstten Giving Assistant simgesi altında pencere açılıp indirimi aktif etmenizi isteyecektir.  ACTIVATE linkine tıklayın ve alışverişinize başlayın. Alışverişi tamamladıktan bir kaç gün sonra indirim yüzdenize bağlı tutar hesabınıza eklenmiş olacaktır. Bu size email ile bildiriliyor. Ayrıca simgeye tıkladığınızda o anki bakiyenizi zaten görebiliyorsunuz.

 

Not: Giving Assistant uygulamasının bir diğer avantajı ise yüzlerce alışveriş sitesinin zaman zaman yayınladığı indirim kuponlarını da sizin adınıza bulup ödeme sayfasında tek tek kuponları denemesi. Bazen yakaladığı oluyor ve size ödeme anında indirim sağlayabiliyor.


Ek bilgi: Belli bir zaman geçti ve kendime ait olan geri para kazanım ekranını paylaşmak isterim. Bunu da ilgili yerin para ödeme yaptığının kanıtı olarak sunabilirim.