iOS 11 İle App Store Bağlanamama Hatası Nasıl Çözülür?

Apple merakla beklenen iOS 11 güncellemesinin 9. beta sürümünü geliştiricilere geçtiğimiz gün sunarken bazı test kullanıcıları ve geliştiricilerin rapor ettiğine göre App Store bağlantısının yapılamadığı gözlemlenmiştir.

Bu yazımızda iOS 11. sürümün neler getirdiğine tek tek değinmeyeceğiz ancak ilk göze çarpan değişikliklerden biri yeni App Store dizaynı olduğunu görüyoruz. Öncelikle yukarıdaki resimde görüldüğü üzere Apple eski kalem, fırçadan oluşan App Store simgesini ve çeşitli uygulama simgelerini yenilemiş görüyoruz.

<ana ekran resmi>

App Store uygulamasına girdiğimizde alıştığımız ekranlardan tamamen farklı bir dizayn karşımıza çıkıyor. (App Store tüm değişikliklerin neler olduğunu görmek için tıklayınız)

  

Ancak bazı iOS 11 beta kullanıcıları App Store bağlantısında sorun yaşamakta ve “Cannot connect to App Store” / “App Store’a bağlanılamıyor” türünden hatayla karşılaşmaktadır.

iOS 11 App Store bağlantı hatası nasıl çözülür?

Apple bu hatayı tamamen düzeltene kadar aşağıdaki şekilde bu hatanın önüne geçebilirsiniz.

Adım 1.

App Store uygulamasını çalıştırın ve Bugün (Today) bölümünde kalın. Aşağıdaki resimde görüleceği üzere sol üstte gösterilen tarihi not edin veya aklınızda tutun.

Adım 2.

App Store uygulamasını kapatın ve Ayarlar uygulamasını başlatıp Genel > Tarih ve Saat ayar bölümüne gelin.

 

Tarih ve Saat ayar ekranında Otomatik Ayarla seçeneğini kapatın. Böylece altta manuel tarih ayar ekranı açılacak. Oradan App Store uygulamasında görüntülenen tarihi seçin ve Tarih ve Saat ayar ekranını kapatın.

Adım 3.

Şimdi tekrar App Store uygulamasını çalıştırın ve 30 saniye kadar bekleyin. Tekrar Ayarlar ekranından Tarih ve Saat ayar bölümüne gelip Otomatik Ayarla seçeneğini açın.

Adım 4.

Şimdi cihazınızın öndeki Home tuşuna 2 defa basıp App Store uygulamasını kaydırarak arka planda çalışmasını sonlandırın.

Sonra tekrar App Store uygulamasını başlatın ve artık bir hata almadan devam ediyor olacaksınız.