iPadiPhonePüf Noktaları

iPhone ve iPad’de İç İçe Nasıl Kılasör Oluşturulur?

iOS 9.2.x ve halen beta testlerde olan 9.3 sürümde iç içe kılasör oluşturmak için telefon veya tabletinizi jailbreak yapmanıza gerek yok. Bu durum sanırım iOS 7 ve 8 sistemlerde de yapılabiliyordu.

Birbirine benzer kılasörlerin iç içe olması veya çok fazla yüklü programlar ve kılasörlerden dolayı ekranlarınız çok kalabalıksa bu yöntemi kullanabilirsiniz.

İç içe tek bir seviye değil, birden fazla seviyede iç içe kılasörler yapmanız mümkündür.

Bunu yapmak için öncelikle uygulama silme ve taşıma moduna (toogle) girmemiz gerekiyor. Bu moda girmek için herhangi bir uygulamaya hafifçe basılı tutalım. Bir süre sonra uygulama ve kılasörler titremeye başlayacak ve uygulamaların sol üstünde x işareti göreceksiniz.

Titreme başlayınca başka bir kılasör içine koyacağınız kılasöre bir parmağınızla basılı tutun ve bırakmadan içine taşıyacağınız kılasöre diğer parağınızla hafifçe ve hızlı aralıklarla pat pat dokunun. Bir süre sonunda kılasör içeriği açılacak ve diğer parmağınızda tuttuğunuz kılasörü içine taşıyıp bırakın. Home tuşu ile titretmeyi kapatın. Artık kılasör içinde kılasörünüz hazır.

Bu işlemi aşağıdaki videodan örnek olarak takip edebilirsiniz. Videoda Spor kılasörü Ekler kılasörü içine konulacaktır.

[sociallocker]

[/sociallocker]

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Add Blocker uygulamanızı bu site için devre dışı bırakın. Rahatsız edici bir reklam uygulamamız yoktur. Please turn the Add Blocker off as you may see there is no annoying ads in the blog.