iPadiPhonePüf Noktaları

iPhone/iPad Home Tuşu Çalışmıyor veya Hassasiyeti mi Kayboldu?

Belli bir süre sonra iPhone veya iPad home tuşunun hassasiyetini yitirdiğini mi hissediyorsunuz? Veya hiç mi çalışmıyor? Bazen bu tuşa bastığınızda geç algılama sorunu gözlemliyor olabilirsiniz. Veya hiç bir şey olmuyor olabilir. Çözümü için bu tuşun kalibrasyon özelliğini denemeye ne dersiniz?[sociallocker]

Kalibrasyon için aşağıdaki yönergeleri takip ediniz.

  • Ana ekranda iPhone/iPad ile gelen uygulamalardan birini çalıştıralım. Örneğin hava durumu veya borsa uygulaması olabilir.
  • Uygulama çalıştıktan sonra güç düğmesine basılı tutalım ve kapat slider ekranı gelince tuşa basmayı bırakalım.
  • Şimdi home tuşuna basılı tutalım ve kapat slider ekranı kayboluncaya kadar bırakmayalım.

Açtığımız uygulama kapatılacaktır. Artık home tuşu kalibrasyonunu yapmış oluyoruz. Şimdi tuşun hassasiyetini tekrar test ediniz.[/sociallocker]

Eğer halen zor çalışıyor ve hiç çalışmıyorsa fiziken butonun zarar görmüş olma ihtimali bulunmaktadır. Bu durumda alternatif bir home tuşu özelliğini açabilirsiniz.

Ayarlar > Genel > Erişebilirlik ayar ekranına ulaşın. O ekranda Assistive Touch özelliğini açalım. Bunun sonucunda dokunmatik ekranda bir home tuşu belirecektir. O tuşa bastığımızda aşağıdaki gibi seçenekler çıkar.

assistivetouch

Kaynak: www.iphonehacks.com

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Add Blocker uygulamanızı bu site için devre dışı bırakın. Rahatsız edici bir reklam uygulamamız yoktur. Please turn the Add Blocker off as you may see there is no annoying ads in the blog.