AppleiPadiPhoneMacOS X

iTunes Kullanmadan Müzik ve Videolarınızı iPhone/iPad’inize Nasıl Transfer Yapabilirsiniz?

Filmlerinizi, başka yerde çekilmiş videolarınızı ve hatta müzik dosyalarınızı elimizden düşürmediğimiz iPhone veya iPad cihazımıza koyup dinlemek veya seyretmenin keyfi büyük. Ancak bu dosyaları bilgisayarınızdan iOS cihazınıza atmak için iTunes kullanmak zorunda kalıp bu transfer işinden zorlananlar için bu işi oldukça kolaylaştıracak bir uygulamayı tanıtmak istiyoruz. Öte yandan iTunes bazı video ve müzik dosya formatlarını da kabul etmemesi cabası. Üstelik cihazınızı jailbreak yapmış olmanıza gerek yok.

WALTR adındaki bir uygulama ile bilgisayarınızdan artık daha fazla müzik ve video formatlı dosyalarınızı kolayca transfer yapabileceksiniz.

Uygulama hem Windows 7 ve üzeri, hem de MacOS X 10.9 ve üzerinde çalışabilmektedir. Uygulamayı http://softorino.com/waltr/download adresinden ücretsiz indirebilir ve 14 gün boyunca sınırsız kullanabilirsiniz. Daha sonra kullanmak için malesef $29.95 ödeyip lisans almanız gerekecek.

iPhone veya iPad cihazınızı bilgisayara USB kablosu ile bağlayın ve uygulamayı çalıştırdığınızda oldukça basit bir ekran karşınıza gelecek. USB bağlantısı ile beraber iTunes otomatik çalışırsa onu kapatın.

Waltr1

Yapmanız gereken farenizle dosyalarınızı seçip farenizle sürükle bırak yapmak bu ekran üzerine. Veya + simgesine basıp dosyayı seçmek. Desteklenen video formatları MKV & AVI (altyazı desteği ile: .srt & .ass), MOV, MP4, M4V, 3GP, WMV. Desteklenen müzik formatları ise MP3, FLAC, APE, ALAC, M4R, AAC, M4B, AIFF, WAV, WMA, CUE, OGG, OGA, WV, TTA, DFF.

Waltr2

Dosyaları seçtikten sonra yükleme başlattığınızda yükleme işlemini yukarıda ekrandaki gibi takip edebiliresiniz. Yükleme bittiğinde aşağıdaki gibi bir ekran gelecek ve videolarını Video, müziklerinizi ise Müzik uygulaması içinden görüp çalıştırabileceksiniz.

Waltr3

Eğer müzik ve video dosyalarınızı bu şekilde yükleme yapacaksanız artık iTunes kullanmayı bırakmalı veya en azından otomatik senkronizasyonu kapatmalısınız. Aksi takdirde iTunes otomatik olarak yüklenmiş bu dosyaları kaldıracaktır.

Şu an için müzik ve videolarda ön görünüm resmi (thumbnail) görüntülenmemekte. Ancak tıkladığımızda sorunsuz çalışıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Add Blocker uygulamanızı bu site için devre dışı bırakın. Rahatsız edici bir reklam uygulamamız yoktur. Please turn the Add Blocker off as you may see there is no annoying ads in the blog.