MacOS XPüf Noktaları

macOS Bilgisayarınızda Kayıtlı WiFi Şifrelerini Nasıl Görürüz?

Bazı durumlarda Mac bilgisayarlarınızda otomatik bağlanması için kaydettiğiniz herhangi WiFi modem veya router şifresine ihtiyaç duyduğunuzda bunun bulunmasının çeşitli yöntemleri bulunmaktadır.

Bilindiği gibi iOS uyumlu iPhone, iPad vs üzerinden WiFi ağına girdiğinizde iCloud senkronizasyonu da varsa cep telefonu veya tablet üzerinden ki WiFi şifrelerine dahi Mac bilgisayardan erişebilirsiniz.

Mac bilgisayarınızdan kayıtlı WiFi şifrelerine erişmek için aşağıdaki adımları takip edin.

Aşağıdaki yönergeler macOS Catalina üzerinde geçerlidir. Diğer macOS sürümlerinde de benzerdir.

Uygulamalar > İzlenceler alt klasörüne gidin. Veya Finder menüsünden Git > Klasöre Git menüsünden /Applications/Utilities/ giriniz.

Aşağıdaki uygulama listesinden Anahtar Zinciri Erişimi uygulamasını çalıştırın.

app-tools

Uygulamayı çalıştırdığınızda sistemde ve iCloud üzerinde kayıtlı şifreler listelenecektir. Bulmak istediğiniz şifrenin anahtar adını sağ üstteki arama kutusuna yazın. Sistemde kayıtlı ise listelenecektir.

anahtar-zinciri-izlencesi

İstediğiniz bağlantı adını seçin ve üzerine çift tıklayın.

showpass_watermarked_1

Seçtiğiniz kablosuz bağlantının şifresini görmek için Parolayı Göster kutucuğunu işaretleyin. Bu durumda size yönetici şifresini soracaktır. Yönetici girişi yaptıktan sonra yan tarafta şifre görüntülenecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Add Blocker uygulamanızı bu site için devre dışı bırakın. Rahatsız edici bir reklam uygulamamız yoktur. Please turn the Add Blocker off as you may see there is no annoying ads in the blog.