Püf NoktalarıWindows

Windows 7, 8 ve 10’da Klasör Renklerini Nasıl Değiştirirsiniz?

Windows‘da tek renk klasörlerden sıkıldıysanız klasörlerinizi daha renkli gösterecek bir uygulama tanıtmak istiyoruz. Folder Colorizer isimli bu küçük ücretsiz uygulama ile klasör renk görünümleri değiştirilebiliyor.

Uygulamayı http://softorino.com/deploy/FolderColorizerSetup.exe tıklayarak indiriniz ve kurulum için çalıştırınız. Uygulama sitesinde XP, Vista, 7 ve 8 de çalıştığı belirtilmektedir. Ancak Windows 10‘da da başarıyla renk değiştirebilmektedir.

Kurulum esnasında aşağıdaki ekrana geldiğinizde sol alttaki kutucuğun işaretini kaldırınız. Uygulama beraberinde CleanMyPC uygulamasını da yüklemek istemektedir. Onun işaretini kaldırıp öyle devam ediniz.

colorize-install

Kurulum bittikten sonra Dosya Yöneticisi’ne girip Büyük simge görünümüne geçip herhangi bir klasör simgesi üzerinde sağ tuşa basın. Colorize! menüsüne geldiğinizde renkler açılacaktır. İstediğiniz rengi seçip devam edin. Klasörlerin olduğu yerden çıkıp tekrar girdiğinizde seçtiğiniz klasör renkelenmiş olarak görünecektir.

folder-colorize-howto

Tekrar klasörü orijinal rengine almak için Restore orijinal color seçeneğini seçin.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Add Blocker uygulamanızı bu site için devre dışı bırakın. Rahatsız edici bir reklam uygulamamız yoktur. Please turn the Add Blocker off as you may see there is no annoying ads in the blog.