Diğer Çeşitli UygulamalarPüf NoktalarıVideo&Medya

Youtube, Vimeo, Udemy Türü Sitelerden Videolar Nasıl İndirilir?

Youtube video servisinin popülerliği konusunda kimsenin şüphesi yok. Her gün milyonlarca video izlenmekte ve aynı zamanda yeni videolar eklenmekte.

Bazı durumlarda her zaman internette online olamıyor olabilirsiniz. Veya bir eğitim videosunu bilgisayarınıza kaydetmek istiyor olabilirsiniz. Ancak Youtube sitesinden veya mobil uygulamalarında video indirme özelliği bulunmamaktadır. Youtube alternatifi Vimeo, Dailymotion türü bir çok video sitesinin de varlığını biliyoruz ve onlarda da benzer indirme olanağının olmaması birçoğunuzun canını sıkmaktadır.

Bu durumun üstesinden gelmek için internette çeşitli ücretsiz servisler bulunmaktadır. Şimdi bu popüler servisleri tanıtalım.


Tubeninja

Tubeninja sitesi web üzerinden video, müzik, podcast türü şeyleri indirme de bir numara diyebiliriz.

Tubeninja sitesinin indirebildikleri sadece bu popüler video siteleriyle sınırlı değil. Aşağıdaki listedeki video, müzik, podcast, eğitim siteleri, vs servislerinin hepsinden indirme yapabilmektedir.

Tubeninja

Tubeninja kullanarak video, müzik vs indirmenin en kolay yolu video linkini kopyalayıp yukarıdaki esimde görüldüğü gibi giriş bölümüne kopyalayın ve Download tıklayın.

Aşağıdaki gibi indirme penceresi çıkacak ve sağ tarafta video kalitesine göre indirme linkleri görüntülenecektir. Tıklayıp indirime işlemini yapabilirsiniz.

tubeninja-download

En üst kalite Premium özellikler gösterse de 720p kalitesi ücretsiz indirilebiliyor. Tıklayın video ekranda gösterime girdiğinde sağ tıklayıp Video olarak kaydet seçeneği ile bilgisayarınıza indirebilirsiniz.


Savefrom.Net

Bir diğer indirme sitesi savefrom.net ile kolayca kopyala yapıştır yaparak video indirme işlemi başlatabiliyorsunuz. Türkçe desteği de bulunan bu sitede işlemler oldukça basit.

Yöntem 1:

Savefrom sitesi ile video veya müzik indirmek için video URL kopyala sitede yapıştır işlemi yapmak.

Yöntem 2:

Video sitesinde iken video URL önüne ss eklemek. Sonrasında savefrom sitesine yönlendirileceksiniz otomatik olarak. Örneğin:

www.youtube.com/watch?v=4p0uadhdmvc

www.ssyoutube.com/watch?v=4p0uadhdmvc

Yöntem 3:

Bir diğer yöntem ise savefrom helper eklentisi ile direk video sitesinde (örn: youtube) indirme butonu oluşturmak. Direk butona basıp indirme işlemini yapabilirsiniz. Bu işlem nasıl yapılır incelemek için http://tr.savefrom.net/user.php ziyaret ediniz.

Savefrom sitesi 1080p HD kalitesi ile indiremiyor. Bunun için ek bir uygulama indirmenizi istiyor. Ancak 720p indirmek mümkün.


4K Video Downloader Uygulaması

Son olarak bir web sitesi değil, bir bilgisayar uygulaması tanıtmak istiyoruz. Ücretsiz olarak sunulan bu uygulama ile Youtube, Vimeo, Dailymotion, Facebook türü videoları yüksek kalitede (4K, 1080p, 720p) video veya müzik dosyası halinde indirebiliyorsunuz.

Ücretsiz uygulamada tek kısıtlama bir çok videodan oluşan bir çalma listesinin tümünü indiremiyorsunuz. Videoları tek tek indirmede bir kısıtlama yok.

Uygulama Windows, Mac ve Linux ortamlarında çalışabilmekte. Uygulamayı https://www.4kdownload.com adresinden indirebiliyorsunuz.

Uygulamayı çalıştırın. Video sitesinden video adresini kopyala yapıp uygulamaya geçip Link Yapıştır butonuna tıklamak.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Add Blocker uygulamanızı bu site için devre dışı bırakın. Rahatsız edici bir reklam uygulamamız yoktur. Please turn the Add Blocker off as you may see there is no annoying ads in the blog.