Arduino Genel

Arduino Meraklıları İçin Faydalı Ücretsiz Android Uygulamaları

Arduino meraklıları her geçen gün hızla artıyor. Genelde Atmel Mikrodenetleyici chip üzerine kurulu küçük bir elektronik board ile yapamayacağınız şey neredeyse yok. Gelişmiş modelerinde farklı her geçen gün açılan yeni blog ve sitelerde çeşitli Arduino ile yapılmış projeler görebiliyorsunuz.

Yapılan projelerden bir çoğunda Android cihazlarında entegre edilmiş olması ayrı bir zevk vermektedir. Bu makalemizde Arduino meraklılarının işine yarayacak bir kaç Android uygulaması tanıtacağız.

Arduino Codes

arduino-codes-app

Bunlardan ilki Arduino Codes isimli uygulama. Örnek çeşitli kategorilere ayrılmış Arduino kodları bulunan bu uygulama ile farklı Arduino projelerine yelken açabilirsiniz. Uygulama dili İngilizcedir.

Arduino Codes
Arduino Codes
Developer: Felipe B.
Price: Free

arduino-codes-app-1

arduino-codes-app-2


Arduino Reference Free

arduino-ref-app

İkinci uygulamamız Arduino Reference Free isminde Arduino kodlarını öğreten bir uygulama. Arduino programlama yaparken bir fonksiyon mu unuttunuz veya bir fonksiyonun tam ne işe yaradığını mı bilmek istiyorsunuz. Bu uygulama tam size göre. Ancak uygulama dili İngilizce.

Arduino Reference
Arduino Reference
Developer: Felipe B.
Price: Free

arduino-ref-app-2 arduino-ref-app-1


 

ArduinoDroid

ArduinoDroid-App

Son olarak tanıtacağımız uygulama Android telefon veya tabletimizde Arduino IDE benzeri bir ortam oluşturmak için. Yani Arduino bordumuzu programlamak için bilgisayara gerek kalmadan direk OTG bağlantı uyumlu Android cihazdan bu işleri halletmek içindir. Güncel Android cihazların geneli OTG bağlantı uyumludur. Yinede kontrol edin.

Bu durumda USB kablo ile Arduino’yu Android cihaza bağlamak için bir OTG kabloya ihtiyaç olacaktır. Android cihazınız OTG uyumlu ise bu bağlantı kablosunu piyasadan ucuza bulabiliyorsunuz. (Örn: Gittigidiyor, veya Aliexpress)

ArduinoDroid-App1

Bunların dışında sizin de tavsiye de bulunacağınız Android uygulaması varsa lütfen yorum alanında bildirin. İnceleyip onlarıda ekleyebiliriz.


Kaynak: www.androiddunya.com

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Please turn the Add Blocker off as you may see there is no annoying ads in the blog.