AppleDiğer Çeşitli UygulamalarMacOS XPüf Noktaları

Filmleriniz İçin Kolayca Altyazı Bulma ve Ekleme Uygulaması

İnternet’ten indirdiğiniz veya DVD/Bluray lerden oluşturduğumuz filmlerinize uygun Türkçe altyazı bulmakta zorlanıyorsanız size bu işi kolayca yapan bir uygulamadan bahsedeceğiz.

Subtitles adlı uygulama ile bir veya birden fazla dilde altyazı otomatik olarak indirilebilmektedir. Uygulama bilinen belli başlı altyazı destek sitelerini kullanmakta ve filmin özelliklerine göre ayarlanmış formatta indirebilmektedir. Uygulama Türkçe altyazıları da kolayca bulup indirebilmektedir.

Subtitles-app-1

Yapacağınız çok basit. Uygulamayı çalıştırıp film dosyasını FILES yazan panele sürükle bırak yapmak.

Subtitles-app-2

Uygulama ilgili filme ait altyazıyı bulduğunda STATUS panelinde OK işareti koyacaktır. Üzerine tıkladığımızda kaç tane altyazı bulduğunu gösterecektir.

X Results butonuna tıkladığımızda ise bulunan altyazılar gösterilecektir. Uygulama aslında otomatik olarak en uygun ve popüler olanı sizin için seçip filmin bulunduğu kılasöre otomatik ekleyecektir. Varsayılan olarak altyazı dosya ismi filmin adıyla aynı olacaktır.

Subtitles-app-3

Subtitles > Preferences > Languages ayarlar menüsünden Türkçe ve ek dil ihtiyacınız varsa ekleyebiliyorsunuz.

Subtitles-app-4

Eğer filmlerinize otomatik altyazı eklensin isterseniz Watched Directories ayar bölümünden filmlerinizin bulunduğu kılasörü belirtirseniz altyazılar otomatik eklenecektir.

Tavsiyemiz Advanced bölümünde Subtitle Encoding olarak UTF-8 seçmeniz.

Uygulama 30 gün sürelik deneme sürümü ile http://subtitlesapp.com adresinden indirilebiliyor. Bugün itibariyle indirimli lisans almak isteyenler sadece $9.95 ödeyerek lisanslı kullanıcı olabiliyorlar. Uygulamanın Windows sürümü de bulunmaktadır.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Please turn the Add Blocker off as you may see there is no annoying ads in the blog.