ArkadaşlıkYaşam

Happn Arkadaş Bulma, Çöpçatan Uygulamasını Neden Denemelisiniz?

Başlık yanlış anlaşılmasın. Bu tip arkadaş bulma ve çöpçatan uygulamalarını sadece 18 yaş ve üstü, genelde yeni arkadaş, sevgili edinmek isteyenler için öneriyoruz.

Burada popülerliği artan bu tip uygulamalardan birini tanıtacağız. Happn. Bir cafe köşesinde otururken fark ettiğiniz, sabah işe giderken karşılaştığınız, oturduğunuz veya çalıştığınız işyeri yakınlarında bulunan ya da farklı bir şekilde yolunuzun kesiştiği bir yabancıyla tanışmanız için fırsatlar sunan bir mobil arkadaşlık uygulaması Happn.

Dünya çapında meşhur Tinder‘e rakip olarak görülen uygulamaların başında gelen Happn bir mobil cihaz uygulaması. iPhone ve Android cihazlarda kullanabileceğiniz bu uygulamayı indirdiğinizde üyelik için ya Facebook hesabınızı bağlamak, ya da telefon numarası girip numarayı onaylatmanız gereklidir. Çünkü olabildiğinde sahte hesapların önüne geçmeye çalışıyor uygulama. Facebook Connect ile üye olursanız uygulama Facebook hesabınızda her hangi bir paylaşım yapmıyor, kimse uygulamayı kullandığınızı anlamayacak.

Konum tabanlı olarak çalışan Happn, tanışmak istediğiniz profillerle karşılaşmalarınızın gerçek zamanlı olarak kaydını tutan bir uygulama. Yani şu kişi ile şu civarda şu kadar karşılaştınız diye ekranda bilgilendirme yapmakta.

  kalp sembolüyle Beğenme gizli bir eylem olarak gösterilir yani sadece o da seni beğendiğinde birbirinizi beğendiğinizi görürsünüz. Ancak “Merhaba” göndermek gizli bir eylem değildir. Birine “Merhaba” gönderdiğinde o kişi bir bildirim alır ve yanıt mı vereceğini yoksa göz ardı mı edeceğini seçer. Bir “Merhaba” göndermek, profilinin fark edilmesini sağlamanın en iyi yoludur.

Güncelleme: Aralık 2017 itibariyle Happn Essentials adı altında kredi sistemi devreye alındı. Böylece 1, 3 veya 6 aylık toplu ödeme yaparak her gün 5 adet “Merhaba” gönderim özelliği kazanabiliyorsunuz. Ayrıca reklamlardan da kurtuluyorsunuz. Happn Essentials şu an için sırasıyla erkek ve kadın üyeler için aşağıdaki şekilde farklı fiyatlandırma yapmış. Güncel fiyatlar elbette farklı olabilir. Daha sonraları Happn Premium türü üyelik seçenekleri de devreye sokulmuştur.

 

Arkadaşlarınızı uygulama içinden davet edip onları da üye yaparsanız her biri için 5 Merhaba kredisi kazanıyorsunuz.

Crush nedir?

Zaman akışınızda gördüğünüz profilleri    kalp sembolüyle, gizlice beğenebiliyorsunuz. Bu durumda karşı taraf sizi beğenene kadar haberi olmuyor bundan, beğeni karşılıklı olduğunda ise bu bir Crush oluyor ve mesajlaşarak sohbete başlayabiliyorsunuz. Gerisi ise kader, kısmet artık.

Peki bu Happn uygulamasının diğer benzer özellikle popüler Tinder‘e göre farklılıkları neler bir bakalım:

Tamamen lokal çalışan bir uygulama

Tinder sizi genel belli bir km çevrenizdeki insanlarla tanıştırmaya yatkınken, Happn yollarla, bulunduğunuz yerlerde yaklaşık 1 km alanda bulunduğunuz insanlarla eşleştirerek öne çıkmaktadır. Happn‘in konum teknolojisi çok dikkat çekicidir: İkinizin hangi bölgede karşılaştığınız ve hatta oralarda kaç kere birlikte olduğunuzu söyler. Stalker yok, lütfen 🙂

Artık beğendiğiniz kişiyi gözden kaçırsanız da, bu uygulamada yakalayabilirsiniz.

Happn‘in gerçek konum tabanlı teknolojisi kaçırılan fırsatların mükemmel bir şekilde çözülmesine yardımcı olur. Tinder bunu yapabiliyor mu? Pek sanmıyoruz. Artık örneğin metrobüste birisiyle karşılıklı bir kesişme veya gülümseme olayına girmişseniz ve farkında olmadan gülümseştiğiniz kişi aniden bir sonraki durakta inmişse, her iki tarafın da Happn kullanıcısı olması durumunda bu kesişme sonrasında kaybettiğiniz kişiyle gerçek bir görüşme sağlayabilirsiniz. Her zaman beğendiğiniz birini kaçırmak yerine bu uygulama sizin için ilk hamleyi yapacaktır. Veya bir toplulukta tanışmak için fırsat veya cesaret bulamadığınız kişi ile tanışmanıza yardımcı da olabilir. Tabi ki o kişinin de Happn kullanıyor olmasını ummalısınız!

Eksik profil bilgisine izin yok

Happn, hesabınızı oluştururken hakkımda bölümüne ek olarak Facebook profilinizden meslek bilgisini otomatik içe aktarıp göstermektedir. Bu Tinder‘de olmayan bir özellik. Tinder ayrıca hiç bir “hakkımda” ve “meslek” bilgisi olmadan kullanıcıların sadece fotoğrafları ile görünmelerine izin vermektedir. Bazı Tinder kullanıcıları ‘Hakkımda’ bölümünü doldurmayı tercih ederken, birçoğu profillerini tamamen boş bırakmamayı tercih ediyor. Bu, o kişi için ek bilgi almaksızın sadece beğenirsen sağa veya beğenmezseniz sola kaydırmanız anlamına geliyor? Sadece profildeki resim bana yeter diyorsanız diyecek bir şey yok. Happn, baktığınız kişi hakkında size daha fazla bilgi veriyor.

Pek fazla rastgele eşleşme yok

Happn‘de, rasgele değil ortak yönleriniz olan olan insanlarla eşleşirsiniz. Happn, sizi bulunduğunuz yerlerdeki kişilerle ve ortak olarak ortak bir şeyler paylaştığınız insanlarla tanıştırabilir. Örneğin, Happn size “Gülnur ile 12 kez yollarınız kesişti” derse bu, Gülnur’un sizin oturduğunuz yer veya işyerinizde komşunuz olabileceği veya sizinle aynı binada çalışabileceği veya sizinle aynı spor salonuna devam ettiği anlamına gelebiliyor. Happn, rastgele Tinder‘da ki filtrelemelerinize uygun eşleşmenize nazaran sizinle benzer yaşam tarzına sahip olanları sizin önünüze getirebiliyor.

Fark edilmek için daha fazla olanak

Tinder‘da, sizin beğendiğiniz kişi de sizi beğenmediği sürece onunla görüşemez veya konuşamazsınız. Bununla birlikte, Happn‘da, istediğiniz herhangi bir kişiyi beğenip bunu belli etmek isterseniz Merhaba gönderebilirsiniz (eski adıyla Charm göndermek) – bu sizi en azından ona fark ettirip profilinize ve fotoğraflarına bakmaya yönlendirir.

Ancak yeni güncellenen Tinder sürümünde eklenen özellik ile beraber sizi beğenenleri resimleri görülmeyecek şekilde flu gösterme özelliği bulunsa da, bunun için iyi bir ücret ödeyip Gold üyelik alarak sizi beğenen kişilerin resmini ve özelliklerini görebiliyorsunuz.

Spotify ve Instagram ile entegre çalışabiliyor

Profilinizde Spotify uygulama bağlantısı yaparsanız beğendiğiniz şarkıcı, beğendiğiniz şarkılara göre uygulama sizinle aynı tarzda müzik dinleyenleri karşınıza çıkarabilmektedir.

Sohbet ettiğiniz kişilere Spotify bağlantı özelliği ile şarkı gönderip dinletebiliyorsunuz.

Instagram profilinizi de bağlarsanız Instagram‘daki resimleriniz uygulama üzerinden profilizi izleyenlere görüntülenecektir.

Happn uygulamasını akıllı telefonlarınıza yüklemek için tıklayınız.

Happn uygulaması kullanımı ile ilgili bilgiye ihtiyacınız olursa buradan yararlanabilirsiniz. Ayrıca kullanım şartları ve özellikleri burada belirtilmiştir.

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Please turn the Add Blocker off as you may see there is no annoying ads in the blog.