GenelProgramlama

Programlama Dilleri İçin Arama Motoru – SyntaxDB.com

Programcılar (coder) zaman zaman tam hakim olmadıkları Programlama dillerinde sözdizimi (syntax) arama ihtiyaçları olabiliyor. Bu durum birden fazla programlama dili üzerinde aynı anda çalışan programcıların başına çok sık gelmektedir.

Genellikle bu aramaları Google veya Stack Overflow üzerinden yapsak da şimdi işleri daha kolaylaştırıcı bir siteyi tanıtmak istiyoruz. SyntaxDB isimli bu kod arama motoru ile artık programcılar hızlıca çeşitli programlama dillerinde siz dizilimleri hakkında kolayca kaynağa ulaşabilecekler.

Anthony Nguyen, yazılım geliştirici ve aynı zamanda Queen’s Universitesi’nde Ekonomi ve Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi programcıların bu ihtiyaçlarını hızlı karşılacak bir arama motoru geliştirdi.

Arama motoru şu an için Java, C, C++, C #, Python, Ruby, JavaScript, Swift, Go dillerinde hizmet veriyor.

Arama motoru sitesini kullanmak oldukça basit. Arama kutusuna örneğin C++ yazdığımızda hızlıca belli başlı konular listelenmektedir. Daha spesifik olarak for loop in c++ aratırsanız direk C++ dilinde for döngüsü söz dizilimi nasıl olmaktadır sonuçları getirilmektedir.

SyntaxDB

Sitede verilen bilgilere göre gelecekte daha iyi hizmet vermek amacıyla kod editörleri için plugin geliştirmeyi planlamaktadır. Bu durumda direk kod editörünüzden direk arama yapabileceksiniz.

https://syntaxdb.com/

 

 

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Please turn the Add Blocker off as you may see there is no annoying ads in the blog.