C#Programlama

Visual Studio IDE Arkaplan Resmi Ekleme ve Değiştirme Nasıl Yapılır?

Visual Studio 2015, 2013, 2012, 2011 sürümlerini kullananalar burada tanıtımını yapacağımız eklenti ile Visual Studio kod editörü (IDE) arka planına resim ekleyebilirler.

Bu eklenti sadace kod editörü arkaplan içindir. Oluşturduğunuz uygulamalarda formların arkaplanına resim eklemez. Onun ayrı bir yöntemi bulunmaktadır.

ClaudiaIDE adındaki bu eklenti ile istediğimizi kolayca yapabiliyoruz.

Bu eklentiyi kurmak için aşağıdaki adımları izleyin

  1. https://visualstudiogallery.msdn.microsoft.com/9ba50f8d-f30c-4e33-ab19-bfd9f56eb817/file/86612/19/ClaudiaIDE.vsix adresindeki dosyayı indirin
  2. İndirdirdiğiniz dosyaya çift tıklayın ve sonrasında otomatik olarak Visual Studio açılıp eklenti yüklenecektir. Alternatif olarak Visual Studio içinden Tools->Extension Manager menüsünden dosyayı yükleyebilirsiniz.
  3. Daha sonra Visual Studio içindeyken ayarlar bölümünden ClaudiaIDE seçip aşağıdaki ekrandaki gibi istediğiniz resmi ekleyip, değiştirebilirsiniz. Unutmayın ekleyeceğiniz resim formatı jpg veya png uzantılı olmalıdır.

claudiaidess

Son olarak VS içindeyseniz çıkıp tekrar çalıştırmanız gerekli değişikliklerin geçerli olması için.

Alternatif olarak sadece Visual Studio 2012 kullanıcıları için ayrı bir eklenti de mevcuttur. VS Editor Background Changer adındaki bu eklenti ile benzer bir sonuç alabilirsiniz. Eklenti dosyasını buraya tıklayıp indirebilirsiniz. Yüklemesi yukarıda bahsedilen şekildedir.

Not: VS 2013 kullanıcıları bu eklenti için Nuget paket yöneticisinin son sürümünü güncellemesi gereklidir. Güncelleme VS içinden veya buraya tıklayıp güncelleme dosyasını indirip çalıştırarak yapabilirler.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Please turn the Add Blocker off as you may see there is no annoying ads in the blog.